pieseko
Kas ir instagram Katrinmagic? - pasaules piedzivojums

Kas ir instagram Katrinmagic?

Kādu dienu instagram labirintos pavisam nejauši uzdūros iespaidīgām, dūmakaini sapņainām kalnu bildēm – katrinmagic bildēm. Kaut kā tās šķita tik tuvas, spēcīgas un uzreiz ievilka savā pasaulē, jo kalni un dramatiska daba man ir ļoti tuva. Protams, apskatīju profilu un aizrāvos vēl vairāk. Tik fantastiska daba! Mazs namiņš liela ezera krastā un fonā kalni. Ik pa brīdim bildēs pavīd skaista meitene, sārtiem matiem, tetovējumiem un platmali galvā. Jutu neizsakāmu vēlmi uzzināt kaut ko vairāk par karinmagic

Tā kā savu panisko kautrību atstāju aiz divdesmit piecu gadu sliekšņa, un nesen biju atjaunojusi blogu, daudz nedomādama rakstīju viņai aicinājumu uz nelielu interviju. Ja vēlies kaut ko zināt, tad jautā, vai ne?!

Pārsteidzošais ir tas, ka šī maģiskā meitene ir no Latvijas – dzimusi un augusi Cēsīs, bet šobrīd dienas vada Norvēģijas kalnos, mazā kalnu namiņā pie dievīgi skaista ezera. Acumirklī rodas jautājumi – kā viņa tur nonāca, ar ko viņa nodarbojas un vai instagram bilžu miers ir arī pašā autorē? Draugi, ejiet aši pagatavot karstu tējas krūzi un turpiniet lasīt!

@katrinmagic

Kas ir instagram katrinmagic? Bildes un Tava dzīvesvieta patiesi izskatās maģiska, tāpat kā tie mazie kaķēni Tavā namiņā.
Instagrama kontā katrinmagic dzīvo Katrīna Freia jau kopš 2012.gada. Laika gaitā tas ir kļuvis no ikdienišķas dalīšanās ar bildēm līdz profilam, kurā cenšos uzturēt mierīgu, maģisku un patiesu noskaņu gan par sevi, gan savu apkārtējo pasauli.

Saprotu, ka Tu šobrīd dzīvo kaut kur Norvēģijā, ļoti tuvu dabai. Kā tu līdz tam nonāci, kāds bijis Tavs ceļš?
Mana pirmā ielejas apmeklēšanas reize bija tālajā 2008.gadā. Devos ciemos un kalnu maģija man bija visai sveša. Tur pavadītās nedēļas laikā ilgojos pēc pilsētas burzmas un cilvēkiem. Tomēr jau nākamajā gadā pirmo reiz uz pāris mēnešiem nolēmu tur piestrādāt vasaras sezonā. Tagad, pēc pagājušām 12 vasarām, tur pavadu lielāko daļu sava gada. Burzma liekas sveša un, esot prom uz ilgāku laiku, sāku ilgoties pēc savas mazās miera ostas. Vienmēr saku, ka kalni mani izaudzināja, iemācījā novērtēt dabu, mieru un vienkāršību.

Ar ko Tu Norvēģijā nodarbojies?
Strādāju mazā kalnu kempingā, Lovatnet krastā.

Autores piezīme: Lovatnet ir pasakaini skaists ezers Norvēģijā, viens no ļoti iecienītiem galamērķiem. iedvesmai var apskatīt Katrīnas profilu, vai arī šeit veselu kaudzi ar google bildēm.

Vai tu redzi sevi Norvēģijā paliekot pavisam?
Uz šo jautājumu atbildi atradusi vēl neesmu, tomēr pēdējā laikā šķiet, ka drīz ceļi varētu vest kaut kur citur. Sapnis par dzīvi siltākā klimatā aug ik dienas. Norvēģijas kalni man ir tāda kā komforta zona un kā jau mēs zinām, komforta zonā , lai cik patīkami un droši tur arī nebūtu, augt ir grūti. Brīdī, kad no atrašanās vietas esi iemācījies visu, ir laiks to mainīt. Protams, nezinu, kad un kur, un kā tas notiks, bet tieši šogad tā pamatīgāk jūtu vēlmi mainīt to, pie kā tik ļoti ir pierasts.


Kādas bija sajūtas, nolemjot vienai pārcelties uz citu valsti ? Bija kādas ekspektācijas vai bailes, šaubas?

Bailes nebija, tas notika pakāpeniski un dabiski. Nevienā brīdī pat tā oficiāli nenolēmu, ka dzīvošu tur pavisam. Pati dzīve tā sakārtoja sevi.

Kāds būtu Tavs ieteikums citiem jauniem ceļotājiem, kuri vēlas aizbraukt un ilgstošāk padzīvot kādā citā valstī, bet viņus māc bailes un šaubas?

Vienmēr tiem, neatkarīgi no dzimuma vai vecuma, kuri izsaka komentārus par to, kā gribētos arī tur būt vai tā būt, saku pavisam vienkārši – ja mums būtu lemts visu savu laiku pavadīt vienuviet, mums būtu saknītes ne kājas.
Bailes un šaubas jāprot apiet. Tās prātā vairāk vai mazāk būs vienmēr, bet tās mazliet apmuļķot vai nepievērst tām lieku uzmanību var iemācīties ik viens. Es cenšos darīt lietas tām par spīti. Bail? Ok, daram, ejam, esam!
Pāris sekundes drosmes var aizvest pie ļoti maģiskiem piedzīvojumiem.

@katrinmagic

Tavas bildes ir fantastiskas, man ļoti patīk stilistika. Vai Tu ar fotogrāfēšanu nodarbojies profesionāli? Kā sākās aizraušanās ar foto?
Liels paldies! Patiesībā, tikai pagājušajā gadā nopirku kameru, jo šķita, ka no sava telefona vairs nespēju izdabūt ārā to, ko sirds vēlas. Ja tā godīgi, to arī par aizraušanos īsti neuzskatu. Fotogrāfiju uzņemšana ir viena no tām lietām, ko es vienkārši daru, daudz nedomājot. Idejas konkrētiem foto rodas reti, tas ir vairāk tāds kā mirkļa impulss. Redzu mirkli un tas ir jāķer.

Kā un vai Tavu dzīvi Norvēģijā ir ietekmējusi pasaules situācija šobrīd ar pandēmiju?
Gads sākās mazliet bailīgi, jo īsi pēc došanās atpakaļ uz savām otrajām mājām – kalniem, pasaule apstājās. Mēs īsti nezinājām, vai varēsim atvērt kempingu un vai kāds pie mums ieradīsies. Norvēģijas valdība veica izcilu darbu un pavisam drīz varējām atvērt un piedzīvojām gada aizņemtāko vasaru, jo cilvēki no visiem Norvēģijas stūrīšiem devās tieši pie mums.
Arī personīgā dzīve mazliet sarežģījās, jo mīļotais nedzīvo Latvijā, tāpēc pirmajā gada pusē, kad pasaule bija apstājusies, redzēt vienam otru izdevās tikai ikvakara video zvanos. Tomēr centāmies katru dienu atvēlēt vismaz divas stundas viens otram un pat paspējām dažus online randiņus un kopīgus virtuālu koncertu apmeklējumus.
No katras situācijas var ko mācīties. Šis viss iemācīja pacietību un vēl vairāk lika novērtēt mazās ikdienas lietas, kas liekas tik ļoti pašsaprotamas.

@katrinmagic

Vai ir kaut kas, ko Tu vēlies man un citiem pastāstīt par sevi?
Redz, manā prātā mana dzīve ir visai ikdienišķa, tāpēc neliekas, ka būtu kas aizraujošs ko stāstīt.

Autores piezīme: Katrīna, ja Tava dzīve nešķistu citiem aizraujoša, es tevi neaicinātu uz interviju. Man šķiet aizraujošs tas miers Tevī un ikdienas mirkļu tvērums. Tas ir brīnišķīgs!

Kurš ir Tavs atmiņā paliekošākais ceļojums vai piedzīvojums?
To ir bijis daudz. Cenšos pierakstīt īstās laimes brīžus savā mazajā plānotājā. Kaut ko vienu izvēlēties nav iespējams, jo mirkļi ir tik dažādi. Rītu 1848m augstumā ar siltu kafiju grūti salīdzināt ar Tom Rosenthal koncertu Barselonas alus darītavā. Katram sava maģija.

@katrinmagic

No Tava instagram strāvo miers un tas tik lieliski saskan ar Tavām bildēm. Vai tas ir tikai instagram iespaids, vai tā arī ir reālajā dzīvē – Tava ikdiena ir mierpilna, lēna, dzīvojot kalnu ieskāvumā?
Dzīvojot kalnos, esmu satikusi ļoti daudz cilvēku, kuru ikdiena un būtība ir pilnīgs pretstats viņu radītajam tēlam instagramā. Tas vēl vairāk pastiprina manu vēlmi būt pēc iespējas patiesākai par savu dzīvi un apkārt notiekošo. Protams, tikai daļa no tās tiek tur parādīta, jo pēc visa, kas šajā gadā ir noticis, sapratu, ka mana ikdiena nav tā informācija, kas brīžiem ir pasaulei nepieciešama. Cenšos darīt tā, lai ,mani satiekot, cilvēki saprot to, ko tur izvēlos prezentēt, lai mani uzskati, dzīves veids un ikdiena viņus nepārsteidz.

Skatos instagram profilā esi ieķeksējusi sevi kā vegānu. Vai jau sen pievērsies vegānismam un kā sākās Tavs ceļš?
Tas notika ļoti dabiski. Ilgi biju veģetāriete un tad sapratu, ka nevar stāvēt pusceļā un domāt, ka daru visu iespējamo atbilstoši savai sirdsapziņai. Ir pagājuši divi vai trīs gadi, kopš esmu pilnībā plant-based. Tā likās pavisam loģiska attīstība manai izaugsmei un dzīvei saskaņā ar maniem ētiskajiem uzskatiem par to, kas ir un kas nav pareizi. Visīsākā atbilde šim jautājumam laikam būs – mīlu dzīvniekus, ne tikai mājdzīvniekus.

@katrinmagic

Ziema vai vasara?
Katrai savs brīdis. Sniegu pēdējos gados esmu redzējusi tikai kalnos un, lai cik maģiski tas arī dotajā brīdi šķistu, esmu sapratusi, ka mans ziemas limits ir apmēram divas nedēļas un tad jau gribas aizmukt kaut kur, kur ir mazliet siltāks, kur var sildīties saulītē ilgāk un nesatraukties par nosalušām kājām vai degunu.

Tēja vai kafija?
Tēja ir pēcpusdienu komforta dzēriens vēlos rudens vakaros, bet bez kafijas rītus iesākt ir grūti. Mīlestība ir pret abām, jo katra pilda savu funkciju savā laikā.

Tavs ideālais rīts?
Pavisam noteikti dabā, svaigā gaisā. Pamosties teltī, svaigā gaisā un uz ugunskura uzsildīt ūdeni kafijai.

Mīļākā grāmata vai filma?
Mīļāko grāmatu izvēlēties būs grūti. Visa Haruki Murakami daiļrade ir ļoti tuva sirdij. Filma – 2001. gada franču Amélie.

Vai Tev ir kāda dzīves atziņa (tāds kā moto), kas labi apzīmē Tavu dzīves uztveri?

Kindness is cool.

@katrinmagic

Ceru, ka Tev patika intervija ar Katrīnu. Vai arī Tev reizēm gadās tā, ka pavisam nejauši uzduries kādam latviešu ceļotāja profilam un acumirklī vēlies uzzināt kaut ko vairāk? Man tā gadās bieži, tāpēc arī esmu nolēmusi uzsākt jaunu bloga rakstu sēriju par foršiem un talantīgiem latviešu ceļotājiem pasaulē. Plānā vēl ir dažas intervijas, bet, ja Tev ir ko ieteikt, droši raksti komentārā!

Remdēsim savu vēlmi ceļot, caur viņu skaistajām bildēm un piedzīvojumiem.

Čau, līdz nākamajai reizei,

Agnese

Dalies
No Comments

Post A Comment