pieseko
Gruzijas piedzīvojumu garša - pasaules piedzivojums

Gruzijas piedzīvojumu garša

Gruzijas piedzīvojuma garša un iespēju pārbagātība.

Oktobra sākumā visa Lūzumpunkts komanda devās kopīgā piedzīvojumā uz apburošo Gruziju. Pavadījām kopā septiņas ļoti aktīvas dienas un izbaudījām Gruzijas dāvātās iespējas. Devāmies kanjoningā skaistās un spēcīgās kalnu upēs – kāpām lejā cauri ūdenkritumiem un lecām iekšā kalnu baseinos. Izpētījām vienu no lielākajām Gruzijas alām kopā ar pieredzējušie speliologiem. Tajā pavadot piecas stundas un apskatot vien daļu no visiem 8 km, atrodoties kādus 200 metrus zem zemes, pilnīgā tumsā. Ne vienam vien no mums arī nācās pārvarēt savas bailes.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mestijas kalnos jājām augšā zirgu mugurās un iepazinām vietējo iedzīvotāju atvērtību un stāstus. Tālāk pavadījām divas aizraujošas dienas pārgājienā Svanetijas kalnos ar ledainas kalnu upes pārbrišanu, stāviem kāpieniem, skatu uz ledājiem un rudens krāsu sprādzienu. Nakšņojām pie vietējiem iedzīvotājiem mazā kalnu ciematiņā, kur baudījām bagātīgi klātu galdu un slaveno gruzīnu sirsnīgo viesmīlību. Galds lūza un sirsnība sildīja. Mūs pārgājienā sagaidīja ne viens viens pārsteigums, īpaši nākamajā dienā, kad paredzēto kalnu pāreju nācās šķērsot sniegā, kuru bija atnesis iepriekšējās nakts lietus. Pārgājiens bija izaicinošs arī Lūzumpunkts komandai, bet visi veiksmīgi nonāca burvīgajā Ushguli ciemā.

Kafijai būt!

Svanetijas kalnu skati ir elpu aizraujoši un neticami iespaidīgi. Vareni tie kalni un mazi mēs. No Ushguli tālāk mūsu bezceļš veda uz nākamo piedzīvojumu – raftingu. Ceļu kvalitāte/ to neesamība nudien ik pa laikam pārsteidza. Šoreiz nācās pārbaudīt arī nomas džipu izturību un 30 kilometrus no kalna lejām braucām veselas 4,5 stundas. Lavierējot cauri lielām peļķēm, akmenss uzbērumiem, iebrauktām sliedēm un smago auto sagandētu dubļu ceļu. Laimīgi par tā pievarēšanu nakti pavadījām sarunās un smieklos pie iekurta ugunskura, nakšņojot zem spožām zvaigznēm, bet nākamajā dienā jau traucāmies ar raftiem lejā pa bangojošu kalnu upi, vērojot varenās klintis upes abās pusēs. Pēcāk mielojoties ar no koka plūktiem sulīgiem granātāboliem.

Tāda mums tā Gruzija – pārsteidzoša, enerģiska, sulīga, bagāta ar piedzīvojumiem un siltu viesmīlību. Sajūtot to, cik daudz Gruzijai ir ko sniegt, plānojam piedāvāt arī jums nākamajā rudenī mums pievienoties. Vai Tu vēlētos?

Paldies maniem foršajiem kolēģiem no Lūzumpunkts

Te seko manas miljons kalnu bildes, jo es citādāk nevaru.

Dalies
No Comments

Post A Comment