pieseko
Gruzijas piedzīvojumu garŔa - pasaules piedzivojums

Gruzijas piedzīvojumu garŔa

Gruzijas piedzÄ«vojuma garÅ”a un iespēju pārbagātÄ«ba.

Oktobra sākumā visa LÅ«zumpunkts komanda devās kopÄ«gā piedzÄ«vojumā uz apburoÅ”o Gruziju. PavadÄ«jām kopā septiņas ļoti aktÄ«vas dienas un izbaudÄ«jām Gruzijas dāvātās iespējas. Devāmies kanjoningā skaistās un spēcÄ«gās kalnu upēs – kāpām lejā cauri Å«denkritumiem un lecām iekŔā kalnu baseinos. IzpētÄ«jām vienu no lielākajām Gruzijas alām kopā ar pieredzējuÅ”ie speliologiem. Tajā pavadot piecas stundas un apskatot vien daļu no visiem 8 km, atrodoties kādus 200 metrus zem zemes, pilnÄ«gā tumsā. Ne vienam vien no mums arÄ« nācās pārvarēt savas bailes.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mestijas kalnos jājām augŔā zirgu mugurās un iepazinām vietējo iedzÄ«votāju atvērtÄ«bu un stāstus. Tālāk pavadÄ«jām divas aizraujoÅ”as dienas pārgājienā Svanetijas kalnos ar ledainas kalnu upes pārbriÅ”anu, stāviem kāpieniem, skatu uz ledājiem un rudens krāsu sprādzienu. NakŔņojām pie vietējiem iedzÄ«votājiem mazā kalnu ciematiņā, kur baudÄ«jām bagātÄ«gi klātu galdu un slaveno gruzÄ«nu sirsnÄ«go viesmÄ«lÄ«bu. Galds lÅ«za un sirsnÄ«ba sildÄ«ja. MÅ«s pārgājienā sagaidÄ«ja ne viens viens pārsteigums, Ä«paÅ”i nākamajā dienā, kad paredzēto kalnu pāreju nācās Ŕķērsot sniegā, kuru bija atnesis iepriekŔējās nakts lietus. Pārgājiens bija izaicinoÅ”s arÄ« LÅ«zumpunkts komandai, bet visi veiksmÄ«gi nonāca burvÄ«gajā Ushguli ciemā.

Kafijai būt!

Svanetijas kalnu skati ir elpu aizraujoÅ”i un neticami iespaidÄ«gi. Vareni tie kalni un mazi mēs. No Ushguli tālāk mÅ«su bezceļŔ veda uz nākamo piedzÄ«vojumu – raftingu. Ceļu kvalitāte/ to neesamÄ«ba nudien ik pa laikam pārsteidza. Å oreiz nācās pārbaudÄ«t arÄ« nomas džipu izturÄ«bu un 30 kilometrus no kalna lejām braucām veselas 4,5 stundas. Lavierējot cauri lielām peļķēm, akmenss uzbērumiem, iebrauktām sliedēm un smago auto sagandētu dubļu ceļu. LaimÄ«gi par tā pievarÄ“Å”anu nakti pavadÄ«jām sarunās un smieklos pie iekurta ugunskura, nakŔņojot zem spožām zvaigznēm, bet nākamajā dienā jau traucāmies ar raftiem lejā pa bangojoÅ”u kalnu upi, vērojot varenās klintis upes abās pusēs. Pēcāk mielojoties ar no koka plÅ«ktiem sulÄ«giem granātāboliem.

Tāda mums tā Gruzija – pārsteidzoÅ”a, enerÄ£iska, sulÄ«ga, bagāta ar piedzÄ«vojumiem un siltu viesmÄ«lÄ«bu. SajÅ«tot to, cik daudz Gruzijai ir ko sniegt, plānojam piedāvāt arÄ« jums nākamajā rudenÄ« mums pievienoties. Vai Tu vēlētos?

Paldies maniem forÅ”ajiem kolēģiem no LÅ«zumpunkts

Te seko manas miljons kalnu bildes, jo es citādāk nevaru.

Dalies
No Comments

Post A Comment